Мурињо

    во

    Натпреварите во ФА купот во Англија се секогаш интересни, честопати има изненадувања, а денешната понуда во Sport Life е богата. Почна и вториот дел од ...
    сите 11 | | | веќе видена

    Непосредно пред да заработи отказ, Димитар Бербатов му испрати директен трансфер совет на Жозе Мурињо за да си ги реши своите проблеми во одбраната, но откако ...
    сите 68 | | | веќе видена

    По добиениот отказ од Манчестер јунајтед, на адресата на Жозе Мурињо стигна и првата официјална понуда. Португалецот моментно е во својата татковина, а од таму ...
    сите 103 | | | веќе видена

    Раководството на Манчестер Јунајтед продолжува да се бори со еден од најголемите проблеми од почетокот на сезоната. На почетокот на кампањата имаше повеќе од ...
    сите 13 | | | веќе видена

    Интер не го заборава Горан Пандев и неговиот учинок во сино-црниот дрес…. Тимот од Милано преку својот официјален Твитер профил се потсети на денешниот ден ...
    сите 12 | | | веќе видена

    Менаџерот на Рединг, Жозе Гомеш вели дека не е импресиониран од стартот на Оле Гунар Солскјер од четири победи во низа на клупата на Манчестер јунајтед, ...
    сите 69 | | | веќе видена

    Французинот Пол Погба срастично ги подобри своите игри откако тимот го презеде Оле Гунар Солскјер, а најдобар доказ за тоа се бројките кои велат дека младата ...
    сите 24 | | | веќе видена

    Откако Оле Гунас Солскјер го замени Жозе Мурињо на клупата на Манчестер Јунајтед, „црвените ѓаволи“ започнаа да редат победи. Четири победи во низа и ...
    сите 24 | | | веќе видена

    Французинот Пол Погба срастично ги подобри своите игри откако тимот го презеде Оле Гунар Солскјер, а најдобар доказ за тоа се бројките кои велат дека младата ...
    сите 25 | | | веќе видена