Мурињо

  во

  Жозе Мурињо, најголемиот инаетчија меѓу светските тренери секогаш привлекува внимание… Иако нема многу успеси на фудбалскиот терен неговата популарност не се ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо не го пропушти синоќешниот спектакл на „Вембли“ и дојде во живо да ги гледа репрезентациите на Англија и Шпанија. Меѓутоа, „Специјалниот“ имаше ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо во неколку наврати се најде во прв план на вчерашниот меч меѓу Англија и Шпанија кој се одигра во рамките на Лигата на нации, но сепак, сите негови ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Англиските медиуми пренесуваат дека Пол Погна донесол конечна одлука и дека по секоја цена сака да го напушти Манчестер Јунајтед. Наводниот конфликт со Мурињо ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо во последниот преоден рок не успеа да ангажира дефанзивец, а еден од оние со кои преговараше бил и Хари Мегваер од Лестер. Не само што Манчестер ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Според пишувањата на Мирор, Зинедин Зидан чека повик од „Ѓаволите“ доколку Жозе Мурињо добие отказ, Французинот веќе има и план како да го направи Манчестер ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Хери Мегвајр потпиша нов петгодишен договор со тимот на Лестер вреден над 20 милиони фунти, со што поранешните англиски шампиони се надеваат дека ќе го спречат ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Англискиот репрезентативец Хари Мекгваер блесна на Мундијалот и беше најголема трансфер желба на Манчестер Јунајтед, но на крајот остана во Лестер. Денес ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Денешното издание на Мирор вели дека Зинедин Зидан очекува повик доколку Жозе Мурињо добие отказ, Французинот веќе направил листа со засилувања доколку седне ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Во Манчестер Јунајтед работите не функционираат како што треба, па се повеќе е веројатно заминувањето на Мурињо. Доколку тоа се случи, во клубот веднаш ќе ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Легендарниот играч на Манчестер Јунајтед, Ерик Кантона изјави дека не е баш задоволен од она што Мурињо го прави на „Олд Трафорд“. Мурињо лошо ја започна ...
  сите 63 | | | веќе видена

  На овој меч, на почетокот од второто полувреме фудбалерот на Манчестер Јунајтед доживеа сериозна повреда на главата после дуелот со шпанскиот репрезентативец ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Францускиот стручњак Зинедин Зидан се уште е без ангажман откако одлучи да го напушти Реал Мадрид со кој освој три последователни титули во Лигата на ...
  сите 113 | | | веќе видена