Мурињо

  во

  Возбудливата ноќ во Лигата на шампионите кулминираше во натпреварот помеѓу Јувентус и Манчестер Јунајтед, кој се одигра на Алијанц стадионот во Торино. ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо ја објасни неговата реакција по синоќашната победа над Јувентус во Лигата на шампионите остварена во последните пет ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Манчестер Јунајтед синоќа дојдоа до голем пресврт и победа на гостувањето кај Јувентус во Торино. Англискиот клуб славеше со 2:1. После ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри е разочаран после вчерашниот пораз во Лигата на шампионите и истакна дека неговиот тим требало да го реши натпреварот ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо комплетно се исклучи по крајот на мечот меѓу Јувентус и Манчестер Јунајтед и ги разбесни домашните фанови со провокативниот гест кој го повтори во ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо ја објасни неговата реакција по синоќешната победа над Јувентус во Лигата на шампионите остварена во последните пет ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо ја објасни неговата реакција по синоќешната победа над Јувентус во Лигата на шампионите остварена во последните пет ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо ја објасни неговата реакција по синоќашната победа над Јувентус во Лигата на шампионите остварена во последните пет ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед со спектакуларен пресврт и драматична завршница стигна до победа против Јувентус во Торино со резултат 1:2. Во поголемиот дел од натпреварот ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Тренерот на Мурињо вчера се најде во центарот на вниманието после победата на неговиот тим на гостински терен против Јувентус. „Црвените ѓаволи“ после пресврт ...
  сите 69 | | | веќе видена

  По последниот свиреж на судијата Жозе Мурињо беше во главна улога, португалскиот стратег упати провокација кон навивачите на Јувентус. Лига на Шампиони ...
  сите 112 | | | веќе видена

  -„СТАРАТА ДАМА“ ПРЕРАНО ЗАПОЧНА ДА СЛАВИ, „ЦРВЕНИТЕ ЃАВОЛИ“ ГО ОСВОИЈА ТОРИНО- На тој начин е прекината серијата од три победи по ред на италијанскиот шампион ...
  сите 112 | | | веќе видена