Мурињо

  во

  Набрзо откако се појавија проблемите меѓу Погба и Мурињо, „Специјалниот“ доби отказ на Олд Трафорд, а неговото место го превзема Оле Гунар Солскјер. Сега, Жозе ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Чилеанскиот напаѓач пристигна во Манчестер Јунатјед како големо засилување од Арсенал во 2018-та година, но на „Олд Трафорд“ не ги исполни очекувањата. Санчез ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо во ексклузивното интервју кое го направи за „Лекип“ проговори за својата прогноза која ја имаше за проблемите со кои се соочува Манчестер Јунајтед, ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, во интервју за „Лекип“, говорел за состојбите на „Олд Трафорд“ и за бројни теми поврзани со фудбалот. ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Поранешниот стратег на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо во ексклузивно интервју за францускиот медиум „Л’Екип“ се отвори и ги откри проблемите кои ги има клубот ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо најави враќање на тренерската работа во текот на летото. Иако португалскиот стратег се поврзува со многубројни клубови, се уште не е познато каде ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Пеп Гвардиола одново е избран за менаџер на сезоната во Премиер лигата. Шпанскиот стратег втора година во низа го добива ова признание, откако го однесе ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солскјер ќе мора да смета на Антони Марсијал и следната сезона, Французинот ќе остане на Олд Трафорд бидејќи бил омилен играч на газдата Џоел ...
  сите 32 | | | веќе видена