Мурињо

  во

  Денешните натпревари во рамките од 12-тото коло во Премиер лигата ни го донесе и дербито на Манчестер. Манчестер Сити го победи Манчестер Јунајтед со 3:1 и се ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Големото дерби меѓу Сити и Јунајтед ова попладне остана пократко за една од најголемите ѕвезди во двата тима, Французинот Пол Погба кој дуелот на „Итихад“ го ...
  сите 61 | | | веќе видена

  По натпреварот со Јувентус, Пол Погба кога се поздравувал со навивачите на италијанскиот тим им кажал дека сака да се врати во Торино, а тоа не е она што ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Ова попладне се игра големото дерби на Манчестер меѓу Јунајтед и Сити, клубови кои на почетокот на оваа година водеа и една интересна битка надвор од ...
  сите 25 | | | веќе видена

  „Да, сакам да се вратам“, наводно Пол Погба, му кажа на еден од навивачите, објави „Туттуаспорт“. Погба доби топло добредојде во средата вечерта кога неговиот ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Агентот на фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, Мино Раиола повторно излезе со коментар во јавноста околу односот помеѓу неговиот клиент и менаџерот на ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Љубителите на фудбалот денес можат да уживаат цен ден во фантастични натпревари кои се играат ширум светот. Големи дербија се играат во Италија, Англија и ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Начинот на кој Жозе Мурињо им одговори на навивачите на Јувентус на провокациите е тема за која овие денови се пишува во медиумите. Во текот на натпреварот, ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Актуелниот тренер на Интер, Лучано Спалети, застана во одбрана на еден од своите претходници, Жозе Мурињо, кој по драматичната победа на Манчестер јунајтед на ...
  сите 73 | | | веќе видена