Мурињо

  во

  Угледниот француски таблоид, „Франс Фудбал“ во своето издание објави листа од најдобрите 50 фудбалски тренери на сите времиња. Интересен е податокот кој говори ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Угледниот француски таблоид, „Франс Фудбал“ во своето издание објави листа од најдобрите 50 фудбалски тренери на сите времиња. Интересен е податокот кој говори ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Поранешниот шведски репрезентативец, Златан Ибрахимовиќ е еден од играчите за кого нема неодговорено прашање, односно секогаш е јасен, директен и без влакна на ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Угледниот француски весник, „Франс Фудбал“ денес направи рангирање на 50-те најдобри тренери во историјата на фудбалот. „Франс Фудбал“ на врвот на листата го ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Многумина се прашуваат како ќе изгледа фудбалот кога Лионел Меси и Кристијано Роналдо ќе стават крај на своите кариери, односно дали ќе се појави играч кој ќе ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Угледниот француски таблоид, „Франс Фудбал“ во своето издание објави листа од најдобрите 50 фудбалски тренери на сите времиња. Интересен е податокот кој говори ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Медиумите од Англија пишуваат дека Оле Гунар Солскјер беснеел во соблекувалната по поразот од Вулверхемптон во ФА Купот и ги обвинил играчите дека биле очјани ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Медиумите од Англија пишуваат дека Оле Гунар Солскјер беснеел во соблекувалната по поразот од Вулверхемптон во ФА Купот и ги обвинил играчите дека биле очјани ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Лионел Меси ја фрли во транс светската спортска јавност со последната фудаблска бравура која ја изрежира на натпреварот против Реал Бетис, потег за кој доби ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Оле Гунал Солскјер им одржал добра лекција на своите играчи по поразот од Вулверхемптон во ФА Купот, го користел фамозниот „фен" на Сер Алекс Фергусон а го ...
  сите 33 | | | веќе видена