Мурињо

  во

  „Ѓаволите“ ја започнаа новата сезона со убедлива победа од 4-0 над Челси, а триумфот беше искористен од страна на Гери Линекер за убаво да го истрола Жозе ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо и во новата сезона останува засега без тренерски ангажман. Сепак, Португалецот секогаш е во центарот на вниманието. Тој ќе биде стручен аналитичар ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Португалскиот стратег Жозе Мурињо денеска дебитираше во својата нова улога, стручен коментатор на натпреварите од Премиер лигата за англискиот „Скај Спортс“. ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Маркус Рашфорд се очекува да има главна улога во нападот на Оле Гунар Солскјер во новата натпреварувачка сезона, а сега пред самиот старт на новата кампања ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо пред враќањето на тренерската професија потпиша договор да биде аналитичар на британскиот ТВ-канал „Скај спортс“, и првата задача на новото работно ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо пред враќањето на тренерската професија потпиша договор да биде аналитичар на британскиот ТВ-канал „Скај спортс“, и првата задача на новото работно ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо си најде друга работа додека ја чека вистинската шанса да се врати во фудбалот како тренер. Португалецот е нов аналитичар на „Скај спортс“, ќе ги ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Денеска стана јасно дека Жозе Мурињо во блиска иднина ќе го гледаме како фудбалски експерт откако „Скај Спортс“ соопшти дека Португалецот се придодава во ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо ќе биде дел од Премиерлигата оваа сезона, Португалецот си најде новa работа и ќе биде стручен коментатор на Скај Спортс. Англија „Специјалниот“ се ...
  сите 153 | | | веќе видена