Мартин

  во

  Ново толкување на Законот за говор на омраза во Норвешка, делумно втемелено на стравот од одмазда, значи дека полицијата ќе интервенира против навредата на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Питер Крауч како поранешен англиски репрезентативец имаше чест да соработува и да тренира со многу познати и легендарни имиња од Премиер лигата, а за време на ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Во Прилеп е зголемен интересот за костиење грант за самовработување и отворање сопствен бизнис, констатираат од центарот за вработување во Прилеп каде денеска ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во Центарот за вработување во Прилеп, денеска беа потпишани договори за мерката „самовработување со грант“, со што 35 лица добија неповратни средства во висина ...
  | | веќе видена | слични

  Додека македонските власти го бараат по меѓународна потерница, бегалецот Игор Спасов, кој издржуваше казна затвор за убиството на Мартин Нешковски, се наоѓа во ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Жестоките обвинувања меѓу обвинителката Вилма Русковска и судиите од Апелациониот суд кои следуваа по судската одлука поранешната специјална јавна обвинителка ...
  сите 292 | | | веќе видена

  Ана Трајковска, екс сопругата на Раде Трајковски кој го сомничат за нарачател на убиство на младиот Мартин Јанушев во 2017 година, била претепана пред зградата ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Групата Колдплеј ги ставила на пауза плановите за турнеја за новиот албум поради загриженост за еколошкото влијание на концертите. „Нема да правиме турнеја за ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Ана Трајковска, екс сопругата на Раде Трајковски кој го сомничат за нарачател на убиство на младиот Мартин Јанушев во 2017 година, била претепана. Како што ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Епидемија по дефиниција значи необично често појавување на некоја појава во една популација. По правило секогаш се работи за заразна појава. Точно 2 години и 5 ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Искуството на Сава Осигурување и ја донесе победата во дуелот со ФК на глуви Слобода Сава Осигурување 5-2(2-1) ФК на глуви Слобода Сава Осигурување: Јовица ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Промотивниот период во првите три месеци од инсталирањето на мобилната апликација е во тек и сите заинтересирани можат да го искористат за запознавање со ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во ЈП „Служен весник“ денеска е промовирана мобилната апликација на електронската база на прописи со редакциски пречистени, консолидирани, текстови на закони, ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во ЈП „Служен весник“ денеска е промовирана мобилната апликација на електронската база на прописи со редакциски пречистени, консолидирани, текстови на закони, ...
  сите 8 | | | веќе видена