Мартин

  во

  И денес им навираат убави спомени од подвигот што го направија пред 40 години, кога деветчлена охридска планинарска експедиција го искачи 4.810 метри високиот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Тимот на Барселона одлучи да направи вистинска продажба ова лето. Дури 12 фудбалери се ставени на трансфер-листата и нивната продажба ќе се обиде да го олесни ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Снимен документарен филм за првата охридска експедиција планинари кои пред 4 децении го искачиле највисокиот Европски врв Мон Блан. Филмот со наслов „Од Белото ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Поранешниот дански репрезентативец Мартин Јоргенсен е еден од оние кои сериозно го погоди пандемијата со коронавирусот. КОВИД-19 остави белег на данската ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Барселона заминаа на одмор по крајот на сезоната во Ла Лига во која го загубија шампионскиот примат. Сега на „каталонците“ им останува само ...
  сите 46 | | | веќе видена

  И денес им навираат убави спомени од подвигот што го направија пред 40 години, деветчлена охридска планинарска експедиција го искачи 4.810 метри високиот Мон ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Владo Бојаџи, Љупчо поп Стефанија, Владимир Тунтев, Михаил Битрак, Андон Бојаџи, Климе Волкан, Миле Бафчанџиев, Људмил Цветаноски и Кирил Филев се запишаа во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Барселона веќе отпиша дури 12 фудбалери на кои нема да смета за следната сезона. Според плановите на клубот сите нив ќе се обиде да ги продаде или размени низ ...
  сите 65 | | | веќе видена

   Гвинет Палтроу го поминува летото со своите деца Епл и Моузес што може да се види од нејзините фотки на Инстаграм, но една од нив предизвика неверојатно ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) ќе достави иницијатива до новата Влада со која ќе бара повторно преоценување на комплетната постапка за ...
  сите 9 | | | веќе видена