Мартин

  во

  Поминаа точно 30 години од емитувањето на серијата „Втората сменa, која се емитуваше на Македонската телевизија во 1988 година. Се сеќаваме на времињата кога ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Граѓанската платформа „Мрдни со прст“, денеска, со почеток во 11 часот, во Градскиот парк во Скопје, организира голем целодневен настан со наслов „Мрдни со ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Граѓанската платформа „Мрдни со прст“, денеска, со почеток во 11 часот, во Градскиот парк во Скопје, организира голем целодневен настан со наслов „Мрдни со ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Граѓанската платформа „Мрдни со прст“, денеска, со почеток во 11 часот, во Градскиот парк во Скопје, организира голем целодневен настан со наслов „Мрдни со ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Не е никаква новина ако наново биде забележано дека оваа година е посебна за ОСТЕН уметност на хартија и воопшто за ликовната уметност и македонската култура. ...
  сите 2 | | | веќе видена

   Пејач, композитор и актер уште од најмали години – Рики Мартин освен што важи за еден од најзгодните мажи, тој е и многу престижен уметник. Неговата кариера ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Британскиот политичар и европски пратеник Најџел Фараж во своето обраќање во Европскиот Парламент истакна дека ЕУ го казнува премиерот на Унгарија Виктор ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Ако се суди според информациите во повеќето дневни печатени медиуми, во најголемата опозициска партија се случува нешто. Во врска со претстојното референдумско ...
  сите 146 | | | веќе видена