Мартин

  во

  Откако дојде на министерското место во МВР, Оливер Спасовски е креатор на скандали. Јавноста е сведок на секојдневни скандали поврзани со Министерството за ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Дуелот од НБА лигата меѓу Минесота Тимбервулвс и Бруклин Нетс не беше одбележан од победата на домаќините од 120-113 туку од страшниот пад и повреда на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Соопштение на ГДУ: Почитуван г. Спасовски Се надеваме дека во овој момент му ја предадовте оставката на премиерот Заев поради морални причини. Логично денеска ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Од ГДУ со писмено соопштение побараа оставка од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.„Почитуван г. Спасовски Се надеваме дека во овој момент му ја ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Согласно критериумите за доделување на наградата „13 Ноември“ што ја доделува Сојузот на спортови на Скопје, денеска беа врачени наградите на најзаслужните ...
  сите 33 | | | веќе видена