Мартин

  во

  Обидот да се направи американска ракета за воени вселенски мисии претставува најнов фронт за враќањето на ривалството од Студената војна Форин полиси Како што ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Во државата не постои центар за обучување на кучиња-придружници што ќе им помагаат на лицата со попреченост. Институциите, но и организациите, немаат точни ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Нема повеќе херои.Океј, ај да разјасниме некои работи. За што и да беше овонеделната епизода на „Игра на престолите“, таа не беше за претворање на херој во ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Актуелниот директор на Националниот aнсамбл за народни игри и песни на Македонија, „Танец“, Мартин Вучиќ, по првата полуфинална вечер на Евровизија во Израел, ...
  сите 396 | | | веќе видена

  Мартин Вучиќ со силна поддршка за Тамара Тодевска и нејзиното учество на „Евровизија“. Актуелниот директор на Националниот aнсамбл за народни игри и песни на ...
  сите 396 | | | веќе видена

  Следниот филм на „Војна на ѕвездите“ ќе биде дело на креаторите на „Игра на тронови“. „Дизни“ планира нова трилогија, а филмовите ќе бидат објавени во 2022, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Кое дете не мечтае да биде херој како оние од книгите, филмовите, цртаните серии? Кое дете не сака макар на ден да порасне во очите на тие околу него и да го ...
  сите 38 | | | веќе видена