Мартин

  во

  Каков кикс на Брегалница!Вечерва во Штип апсолутниот фаворит одигра само 1:1 против тоталниот аутсајдер Осогово. Ова не е добро за “сиините“, сега следниот ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Во организација на планинарскиот Спортски Клуб Малешевска Корија во Берово започна настанот „Малешевска Корија – Спортска авантура 2020“. Настанот како што ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска беше првично осудена во случајот „Тенк“ за набавката на луксузниот мерцедес на Никола Груевски, ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Одборот на францускиот Парламент минатата недела усвои извештај, во кој се наведува дека покрај хаосот и неуредната евиденција во регистрите за здравствено и ...
  сите 46 | | | веќе видена

  В недела на Cinedays 2020 ќе се случи скопската премиера на „ТМ“, филмот што како автори заеднички го потпишувате со Мартин Иванов. Летово го виде публиката на ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Врховниот суд ја потврди пресудата од 4 години затвор за Гордана Јанкулоска за случајот „Тенк“, или попознат во пошироката јавност од разговорот со екс ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Врховниот суд ја потврди пресудата од 4 години затвор за Гордана Јанкулоска за случајот „Тенк“, или попознат во пошироката јавност од разговорот со екс ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Кружеа шпекулации за повеќе „спинофи“ (серии базирани на постојни серии) на „Игра на троновите“ уште пред да заврши серијата. Што се случува со нив сега? Една ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Државниот повик за „кодошење“ на оние што ги кршат епидемиолошките мерки се заканува да ја уништи новоизградената солидарност меѓу граѓаните и да создаде ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Судот одби да ги сослуша сведоците понудени од обвинетите во предметот „Насилство во Центар“. Смета дека не се однесувале на околности произлезени од судењето. ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Во дополнување на доказната постапка на судењето за насилствата во општина Центар, обвинетиот Миле Јанакиески понуди за случајот да сведочи владиката Агатангел ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Случајот за настаните пред Општина Центар е при крај.На 24 септември се завршите зборови на Обвинителството, потоа и на одбраната а на почетокот на септември ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Во завршницата на судскиот процес за предметот кој во јавноста е познат како „Насилство во Центар“, одбраната излезе со неколку барања, меѓу кои и сведочење на ...
  сите 24 | | | веќе видена