Мартин

  во

  По повод Денот на независноста – 8 Септември денеска во центарот за култура „Браќа Миладиновци“ во Струга ќе се одржи Фестивал на различностите, а ќе биде ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Рафаел Надал не можеше да ја издржи болката и поради повреда на десното колено го предаде првото полуфинале на Ју-Ес опен, епилог кој му овозможи на Хуан ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ одигра на највисоко ниво и убедливо со 3-0 во сетови го победи Кеи Нишикори за пласман во финалето на УС Опен каде ќе игра против Дел ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Хуан Мартин дел Потро ќе игра во финалето на гренд слемот во Њујорк, Ју-Ес Опен. Аргентинецот во финалето влезе откако Рафаел Надал му го предаде мечот, поради ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ по осми пат ќе игра во финалето на УС Опен… Шестиот играч на светот во полуфиналето го победи Јапонецот, Кеи Нишикори, со 6:3, 6:4, 6:2, и така ...
  сите 91 | | | веќе видена