Мартин

  во

  Вчера свечено беше отворено 26-тото Светско ракометно првенство, кое се одржува во Германија и Данска. Македонската репрезеентација е во групата Б со ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската ракометна репрезентација Раул Гонзалез одлучи со кои шеснаесетмина ќе се обиде да ги освои првите бодови на Светското првенство. ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Ако пред почетокот на СП вниманието беше насочено кон ѕвездите кои ќе недостасуваат на мундијалот во Данска и Германија, по неговиот старт погледите ќе бидат ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Почеток на изградбата на делницата Стенковец – Блаце од автопатот Скопје – Блаце ќе биде најавен денеска на прес-конференција во владиниот Секретаријат за ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Почеток на изградбата на делницата Стенковец – Блаце од автопатот Скопје – Блаце ќе биде најавен денеска на прес-конференција во владиниот Секретаријат за ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската ракометна репрезентација Раул Гонзалез одлучи со кои шеснаесетмина ќе се обиде да ги освои првите бодови на Светското првенство. ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Мнозинството за уставните измени кои влегуваат во завршна фаза виси на стаклени нозе. Има или нема? Ќе се знае кога пратениците ќе седнат во клупите и ќе ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Македонија попладнево ќе има шеста увертира на Светските ракометни првенства, сите под водство на различни селектори. По дебито во 1999 година под водство на ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската ракометна репрезентација Раул Гонзалез одлучи со кои шеснаесетмина ќе се обиде да ги освои првите бодови на Светското првенство. ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Најавени се обраќања на вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, претставник на компанијата и тим ...
  сите 60 | | | веќе видена