Мартин

  во

  Тотенхем на „Емирати“ стадионот во Лондон поведе уште во 10 минута, после шутот на Ерик Ламела голманот на „топчиите“ Лено ја одби топката до Кристијан Ериксен ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Тиквеш и Беласица запишаа убедливи победи во 2. коло од Втората лига – Исток. Во „прволигашкото дерби“ во Прилеп, Беласица повеќе од убедливо со 0-3 славеше ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Словачкиот интернационалец Мартин Шкртел по само три недели поминати во Аталанта си замина од клубот од Бергамо. Искусниот фудбалер пристигна во клубот како ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Италијанскиот калчолигаш Аталанта го доведе Мартин Шкртел како сериозно засилување за дебитантското учество во Лигата на шампионите, но „љубовта“ траеше само ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Според италијанските медиуми Мартин Шкртел го раскинал договорот со Аталанта кој го потпиша пред само три недели. Италија Шкртел како слободен играч го напушти ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Словачкиот интернационалец Мартин Шкртел по само три недели поминати во Аталанта си замина од клубот од Бергамо. Искусниот фудбалер пристигна во клубот како ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Според италијанските медиуми Мартин Шкртел го раскинал договорот со Аталанта кој го потпиша пред само три недели. Шкртел како слободен играч го напушти ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Пратеничката Татјана Прентовиќ од СДСМ побара од поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски да се извини што даде наредба за тепање на пратениците ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Членот на ЦО на СДСМ, Трајан Димковски, придружуван од претседателот на ОО СДСМ Куманово, Мартин Костовски, попладнево учествуваше на маалска средба со ...
  сите 33 | | | веќе видена