Мартин

  во

  Најмалку пет луѓе беа убиени и уште шест полицајци се ранети откако напаѓач отвори оган во индустриска зграда во градот Аурора во американската држава Илиноис. ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Намјалку пет луѓе беа убиени и уште шест полицајци се ранети откако напаѓач отвори оган во индустриска зграда во градот Аурора во американската држава Илиноис. ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Организаторите на свеченоста на доделувањето на најпрестижните филмски награди Оскарите се откажаа во петокот од намерата четири од наградите да бидат доделени ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Најмалку пет лица се убиени, а уште пет полицајци се ранети синоќа кога напаѓач отвори оган во фабричка зграда во градот Аурора во американската сојузна држава ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Уште една снимка на детско насилство ја згрози Велика Британија. 11-годишно девојче е претепано додека се враќаше од училиште, додека другите деца стоеја на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  За неверојатни 400.000 долари, некој купува два луксузни Астон Мартин автомобили, пет златни рачни часовници, но доколку сте Холивудска мега-ѕвезда како Дрејк, ...
  | | веќе видена

  „Културата во земјите во транзиција“ – македонско-словачка монографија со прилози од 14 автори беше промовирана денеска на Скопскиот универзитет, во која ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Џорџ Клуни, Бред Пит и Роберт Де Ниро во четвртокот одржале протести во Холивуд против плановите на организаторите на Оскарите, наградите за најдобра ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Македонско-словачка монографија „Културата во земјите во транзиција“ ќе биде промовирана денеска во Ректоратот на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“, во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Поранешниот германски репрезентативец во просек секој трет натпревар го пропуштал од доаѓањето во Арсенал. Месут Озил неиграјќи во вчерашниот натпревар против ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Џорџ Клуни, Бред Пит и Роберт Де Ниро во четвртокот одржале протести во Холивуд против плановите на организаторите на Оскарите, наградите за најдобра ...
  сите 13 | | | веќе видена

  „Културата во земјите во транзиција“ – македонско-словачка монографија со прилози од 14 автори беше промовирана денеска на Скопскиот универзитет, во која ...
  сите 6 | | | веќе видена