Македонци

  во

  Во екот на кампањата за „слободни претседателски избори” се одвива вистинскиот и природен процес на избори на слободата преку напуштање на земјата. Колумна на ...
  | | веќе видена

  Средбите на Мешовитиот македонско-грчки интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања, вклучувајќи ја и последната што се ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Старите Македонци верувале дека ноќта спроти Велигден треба да донесете вода од бунар или пуштете директно од чешмата во кујната. Со оваа вода испрскајте ги ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Пресудата за Македонецот Борче Ристевски според која е осуден на девет години затвор од страна на Врховниот суд во Мелбурн, за убиството без умисла на неговата ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Пресудата за Македонецот Борче Ристевски според која е осуден на девет години затвор од страна на Врховниот суд во Мелбурн, за убиството без умисла на неговата ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски од митингот во Штип ги повикаа граѓаните во уште една ...
  сите 215 | | | веќе видена

  Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски од митингот во Штип ги повикаа граѓаните во уште една ...
  сите 215 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Општина Делчево. Мицкоски пред присутните посочи дека после ...
  сите 167 | | | веќе видена

  Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски од митингот во Штип ги повикаа граѓаните во уште една ...
  сите 215 | | | веќе видена

  Се во животот можете да смените ама татковината никогаш, изјави вечерва Гордана Силјановска Давкова. Граѓаните се тие што ја градат и што ја чуваат татковината ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Општина Делчево. Мицкоски пред присутните посочи дека после ...
  сите 167 | | | веќе видена

  Кандидатот за градоначалник на општина Охрид, Стевче Стевоски кој на овие избори е поддржан од партијата Демократи вели дека од Охрид ќе направи град со кој ќе ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Кандидатите за претседатели, Стево Пендаровски, Гордана Силјановска - Давкова и Блерим Река во телевизиската дебата на Телевизија Ал-сат овореа и за правичната ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Кандидатот за претседател профеосорот Блерим Река во телевизиската дебата на АЛ-САТ истакна дека во неговата кампања не се обраќа само до албанските гласачи и ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Кандидатот за претседател на Република Македонија Проф. д-р Гордана Силјановска Давкова вечерва се обрати на граѓаните во Делчево. -Како што имало низ векови ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Граѓаните се тие што ја градат и што ја чуваат татковината и што се грижат за правда и честита Македонија, но и за јазикот на малцинствата кој очигледно некој ...
  сите 101 | | | веќе видена