Македонци

  во

  Мнозинството од граѓаните во Македонија (60 ,1 %) сметаат дека најсоодветно решение за проблемот со кучињата скитници е да се обезбеди прифатилиште во кое ќе ...
  сите 45 | | | веќе видена

  За Мирослав Лазански, српски писател, новинар и воено-политички коментатор, тажен настан е прифаќањето на Македонија, како што вели, да се понижи со промена на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Ако треба да ставиме вето на процесот на преговори на Скопје со Европската унија, за да ги одбраниме нашите национални интереси, ќе го сториме тоа, уште еднаш ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Ако треба да ставиме вето на процесот на преговори на Скопје со Европската унија, за да ги одбраниме нашите национални интереси, ќе го сториме тоа, уште еднаш ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Почитувани Македонки и Македонци, Почитувани гости, членови на дипломатскиот кор Почитувани пријатели, Дозволете ми од името на Амбасадата на Република ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари АСМЛ обвинува дека не се испочитувани правилата на конкурсите за вработување доктори на медицина, односно дека ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Ако треба да ставиме вето на процесот на преговори на Скопје со Европската унија, за да ги одбраниме нашите национални интереси, ќе го сториме тоа, уште еднаш ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Добровечер, Ваша екселенцијо Данчо Марковски, амбасадор на Република Македонија во Република Албанија Почитуван господин Андреј Глушенко, трет секретар во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Ако треба да ставиме вето на процесот на преговори на Скопје со Европската унија, за да ги одбраниме нашите национални интереси, ќе го сториме тоа, уште еднаш ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Министерот за култура Асаф Адеми во Берлин каде е во работна посета, изјави дека е подготвен да поднесе оставка на функцијата по реакциите во јавноста во врска ...
  сите 58 | | | веќе видена

  – Заев и Димитров досега не смееја да зборуваат за многу детали од договорот затоа што ќе му направеа проблеми на Ципрас во Грција ќе му отежнеа да го протурка ...
  | | веќе видена | слични

  Активистот Арменд Нухиу објаснува дека Македонците сега ја чувствуваат неправдата која што Албанците ја живееле над 7 децении. “Вака како што се чувстуваат ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Лидерот на најголемата грчка опозициска партија, Нова демократија, Кирјакос Мицотакис, во неговиот говор, за време на расправата за ратификација на пристапниот ...
  сите 11 | | | веќе видена