Македонци

  во

  Моето пишување за Скопје нема и не може да има крај. А знаете ли зошто? Затоа што неговата историја е богата, неисцрпна, бескрајна. Ако таа историја беше мала, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Пораката на претседателот на ДУИ,  Али Ахмети до граѓаните на Битола е зачленувајќи се во Северно- Атланската Алијанса, Македонија станува поцврста и по ...
  сите 132 | | | веќе видена

  Уставните измени што треба да се случат за премиерот Зоран Заев се многу логични и ќе бидат објавени од страна на собраниските комисии што ќе работат на нив по ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Демократската Унија за Интеграција активноста на вчерашниот ден во рамките на кампањата за референдумот ја заокружи во Битола. Пораката на претседателот на ...
  сите 132 | | | веќе видена

  Уставните измени што треба да се случат за премиерот Зоран Заев се многу логични и ќе бидат објавени од страна на собраниските комисии што ќе работат на нив по ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Уставните измени што треба да се случат за премиерот Зоран Заев се многу логични и ќе бидат објавени од страна на собраниските комисии што ќе работат на нив по ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Претседателот на Единствена Македонија, Јанко Бачев, придружуван од членовите на Извршнот комитет Драган Угриновски и Ацо Николовски, оствари средба со Јан ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Уставните измени што треба да се случат се многу логични и ќе бидат објавени од собраниските комисии што ќе работат на нив по завршување на референдумот и ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Во предреферендумска дебата на „ 360 Степени “, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски прогнозираше неуспех на референдумот и најави наводен план ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Уставните измени што треба да се случат за премиерот Зоран Заев се многу логични и ќе бидат објавени од страна на собраниските комисии што ќе работат на нив по ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Според официјална анкета на ОБСЕ излезноста на референдумот ќе биде катастрофално лоша. Според податоците од оваа кредибилна институција излезноста ќе изнесува ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Охрид, 14. септември 2018 (ИНПРЕС) – Овој 30-ти септември е раскрсница на која треба да си ја зацврстиме нашата држава. Имаме многу крупна одговорност како ...
  сите 5 | | | веќе видена