Македонци

  во

  Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари на третиот ден на жалост во Гостивар, по кобната автобуска сообраќајна несреќа, потсети на најтешките денови што ги ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари на третиот ден на жалост во Гостивар, по кобната автобуска сообраќајна несреќа, потсети на најтешките денови што ги ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Македонскиот ракометен првак Вардар на првиот домашен меч во Лигата на шампионите во 2019 година против Веспрем загуби со 27-29 (16-11) и падна од второто ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари на третиот ден на жалост во Гостивар, по кобната автобуска сообраќајна несреќа, потсети на најтешките денови што ги ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Дали ИСИС и се заканува на Македонија и постои ли опасност од терористички напади во земјата? На ова прашање конкретен одговор не дава Министерството за ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари на третиот ден на жалост во Гостивар, по кобната автобуска сообраќајна несреќа, потсети на најтешките денови што ги ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Универзитетската професорка Гордана Силјановска – Давкова ќе биде претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ на претстојните парламентарни избори. Таа денеска уште ...
  сите 212 | | | веќе видена

  Делегатите на ВМРО-ДПМНЕ почнаа да гласаат за избор на еден од деветте пријавени кандидати за претседател на државата. На гласачките ливчиња кандидатите се ...
  сите 256 | | | веќе видена

   Во графата на земјите членки, на местото ПЈРМ сега стои името Северна Македонија во списокот на признати држави, кои се подредени по азбучен ред. Language: ...
  сите 16 | | | веќе видена

  КОНВЕНЦИЈА НА ВМРО ДПМНЕ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ВО СТРУГА: Да се здружиме сите Македонци заедно против Албанците, Грците, Бугарите, странците, цел свет, да се ...
  | | веќе видена | слични

  Торта и кафе ме спасија да не влезам во автобусот Татко ми ме премисли да останам уште малку во Скопје Грешка на мојот компјутер ме спаси На кобниот ден кога ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Од 2008 година, на срамен, нелегален и силеџиски начин НАТО и ЕУ ни имаа поставено блокада, уцена и ултиматум – прво името потоа членство. Тоа не им служеше на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Оттука, јавно го повикувам македонското иселеништво да се организира. Веднаш ни е потребна влада на Република Македонија во егзил. Сериозен сум. Тоа е ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Ова се познати Македонци кои за жал беа жртви на асфалтот… Замина Сашка Петковска, песните останаа... Постарите раскажуваат, помладите слушаат за дамата со ...
  | | веќе видена