Македонци

  во

  Царинската управа ја стопирала истрагата против тутунскиот комбинат „СЕКЕ“, кој е во сопственост на контроверзниот руски бизнисмен близок до Путин, Иван ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Царинската управа ја стопирала истрагата против тутунскиот комбинат „СЕКЕ“, кој е во сопственост на контроверзниот руски бизнисмен близок до Путин, Иван ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Компанијата којашто е позната како двигател на е-трговијата во земјава, Grouper.mk ја привршува најголемата кампања насочена кон промоција на домашниот туризам ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Граѓанската иницијатива „DontYou20Me“ го притиска лидерот на ДУИ Али Ахмети да поднесе амандман на уставните измени со кој во Уставот да стои албански јазик, а ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Билјана Бришкоска-Бошковски, една од обвинетите во „Титаник“ на СЈО за злосторничко здружување и повеќе кривични дела за изборни нерегуларности, во продолжение ...
  сите 66 | | | веќе видена

  „Работам во една приватна фирма каде земам 200 евра плата. Две деца во училиште, сопругот во моментот не работи. Кој може да опстане со 200 евра? Во Скопје со ...
  сите 2 | | | веќе видена

  На новото судско рочиште за случајот на СЈО со изборните нерегуларности на минатата власт на ВМРО-ДПМНЕ, „Титаник“, се слушаа останатите „бомби“, пренесува ...
  сите 71 | | | веќе видена