Македонци

  во

  Македонија во процесот на финални преговори со Грција влезе неподготвена без да ги користи меѓународните механизми и принципи и остави широк простор за маневар ...
  сите 17 | | | веќе видена

  На 30 Октомври 2018 година во Бања Лука, Република Српска во просториите на Сојузот на националните малцинства на Република Српска, се одржа првиот состанок на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Постои вмреженост помеѓу македонската Влада и висок функционер на партијата ЛДП со компаниите на контроверзниот руски бизнисмен Иван Савидис, кој е посочен ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Да се свртиме кон себе и заеднички да дојдеме до решение, апелира професорот Горазд Росоклија. – Свесноста дека Македонците во Македонија стануваат граѓани од ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Владата ги објави четирите нацрт амандмани за промена на Уставот. Со првиот, се менува уставното име. Пред зборот Македонија на сите места во Уставот ќе се ...
  сите 298 | | | веќе видена

  Една од моите претходни колумни ја насловив како „Цртечи на веѓи и сеачи на магла“ и токму уште тогаш предупредив на проблематичниот ментален склоп на ѓон СДС ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Глобус - Судии, ѓонови и оставки За „Судии, ѓонови и оставки“ пишува магазинот Глобус за судиите чии имиња се најдоа во најновиот, полугодишен извештај на СЈО, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Една земја, еден народ, древната цивилизација на Македонците. Тие се пример за сите неправди на овој свет! Вака во видеото кое никој нема да остави рамнодшен, ...
  сите 8 | | | веќе видена

  „Додека дишам, додека го дишам овој македонски воздух, додека ме држи памет дека мојот дедо, мојот татко сите мои предци, јас мојот син и ќерка сме Македонци ...
  сите 12 | | | веќе видена

  „Додека дишам, додека го дишам овој македонски воздух, додека ме држи памет дека мојот дедо, мојот татко сите мои предци, јас мојот син и ќерка сме Македонци ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Уставот ќе се менува со четири амандмани. Владата и новата пратеничка група од опозицијата, чиј координатор е Елизабета Канческа Милевска до доцна синоќа го ...
  сите 307 | | | веќе видена

  Познатиот по својот добар квалитет како биопроизвод, расте над 1200 метри надморска височина, компирот од селото Стеблево, област Голо Брдо, нема гарантиран ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во следните шеесетина дена во Собранието ќе трае процесот за измена на Уставот со четирите амандмани кои денеска Владата ги достави до Собранието . Како што ...
  сите 286 | | | веќе видена