Македонци

  во

  За 2.5 години од изолирана држава станавме членка на НАТО и отвораме преговори со ЕУ. Изодевме пат кој никој пред нас немал храброст да го оди, за денес, пред ...
  сите 504 | | | веќе видена

  „Пред нас е 15 јули, денот кога треба да одлучиме дали ќе излеземе да избереме сигурност или ќе останеме дома и со тоа ќе и дадеме шанса на опасноста и ...
  сите 504 | | | веќе видена

  Пред нас е 15 јули, денот кога треба да одлучиме дали ќе излеземе да избереме сигурност или ќе останеме дома и со тоа ќе и дадеме шанса на опасноста и ...
  сите 504 | | | веќе видена

  Пред нас е 15 јули, денот кога треба да одлучиме дали ќе излеземе да избереме сигурност или ќе останеме дома и со тоа ќе и дадеме шанса на опасноста и ...
  сите 504 | | | веќе видена

  Пред нас е 15 јули, денот кога треба да одлучиме дали ќе излеземе да избереме сигурност или ќе останеме дома и со тоа ќе и дадеме шанса на опасноста и ...
  сите 504 | | | веќе видена

  Пред нас е 15 јули, денот кога треба да одлучиме дали ќе излеземе да избереме сигурност или ќе останеме дома и со тоа ќе и дадеме шанса на опасноста и ...
  сите 504 | | | веќе видена

  Блаже Миневски (Јордан Плевнеш за судбината на балканскиот лингвистички Моцарт : Мисирков од Македонија во Европа и Светот!) Во драмата „Последниот ден на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Пред нас е 15 јули, денот кога треба да одлучиме дали ќе излеземе да избереме сигурност или ќе останеме дома и со тоа ќе и дадеме шанса на опасноста и ...
  сите 504 | | | веќе видена

  Пишува: Иван Николовски Што е со оние граѓани кои не се вклопуваат во нашиот (би)етнички дискурс? Прашањето за тоа дали треба или не да имаме премиер Албанец ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Носителот на листа во ИЕ2, Оливер Спасовски во тетовското село Сараќино пред граѓани Македонци, Албанци, Роми и Срби порача дека концептот Едно општество за ...
  сите 504 | | | веќе видена

  Во годината зад нас заокруживме важни прашања, прашања кои земјата ја направија поцврста, како што е членството во НАТО, Преспанскиот договор, Договорот за ...
  сите 231 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на средба со граѓаните во скопска Гази Баба рече дека веќе не се поставува прашањето кој е победникот на 15 ...
  сите 434 | | | веќе видена

  На денешниот собир во општина Чаир се обрати потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на ИЕ2 Владо Мисајловски. Мисајловски се заблагодари на ...
  сите 434 | | | веќе видена