Македонци

  во

  Француските и франкофонските медиуми со големо внимание ја проследија посетата на папата Франциск на Северна Македонија, јавува дописникот на МИА. Фигаро ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Француските и франкофонските медиуми со големо внимание ја проследија посетата на папата Франциск на Северна Македонија, јавува дописникот на МИА. Фигаро ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Дарко Базерко, ликовен уметник „Македонски народни везови“ е насловена изложбата на која своите најнови дела ќе ги претстави уметникот Драко Базерко, в петок, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Француските и франкофонските медиуми со големо внимание ја проследија посетата на папата Франциск на Северна Македонија. Фигаро објави текст со наслов „Папата ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Француските и франкофонските медиуми со големо внимание ја проследија посетата на папата Франциск на Северна Македонија, јавува дописникот на МИА. Фигаро ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Француските и франкофонските медиуми со големо внимание ја проследија посетата на папата Франциск на Северна Македонија, јавува дописникот на МИА. Фигаро ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Француските и франкофонските медиуми со големо внимание ја проследија посетата на папата Франциск на Северна Македонија, јавува дописникот на МИА. Фигаро ...
  сите 127 | | | веќе видена

  Поранешниот премиер Владо Бучковски, во дебата на „ 360 Степени “, зборуваше за вториот круг од претседателските избори и кои се следните чекори за СДСМ. – ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Иван Николовски е студент во прва година на Техничкиот универзитет во Минхен, а минатата година матурира во ПСУ „Јахја Кемал“ во Скопје Изборот на средно ...
  сите 11 | | | веќе видена

  На денешен ден пред 116 години аскер и башибозук го опустошила костурското село Смрдеш во Егејска Македонија, поради тоа што го сметале за најкомитско во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Француските и франкофонските медиуми со големо внимание ја проследија посетата на папата Франциск на Северна Македонија. Фигаро објави текст со наслов „Папата ...
  сите 143 | | | веќе видена

  Да се надминат стереотипите и повеќе да се грижиме еден за друг; Рамнодушноста и клеветите да се заменат со чувствителност и надеж. Ова беа дел од пораките кои ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Јелена Спенџарска е лик од малите екрани. Речиси секој ден на голем број македонци, денот им почнува со неа. Таа за себе вели дека „своја“. Постојано прави да ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров наскоро ќе ја напушти Македонија и заминува на ново работно место како виш советник и аналитичар во “Брукингс ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Професионалниот ангажман за известување од посетата на папата Франциск на нашата земја ја донесе Катарина Алвир, новинарка на Нова ТВ од Хрватска во Скопје. ...
  сите 141 | | | веќе видена