ЛШ

  во

  По победата над Чеховски медведи, надежите во Металург беа дека Спортинг е вистинска шанса за втор триумф во Лигата на шампионите, но португалскиот шампион се ...
  сите 19 | | | веќе видена

  По победата над Чеховски медведи, надежите во Металург беа дека Спортинг е вистинска шанса за втор триумф во Лигата на шампионите, но португалскиот шампион се ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Премиерлигашот Манчестер Јунајтед оствари супер значајна победа на гостувањето во Торино кај Јувентус и тоа со пресврт во самата завршница. Гостите од „Олд ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Џеси Лингард, фудбалерот на Јунајтед по синоќешниот пресврт-триумф на „Црвените ѓаволи“ во Торино против Јувентус во ЛШ, на Инстаграм се пошегува со Кристијано ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Џеси Лингард, фудбалерот на Јунајтед, по синоќешниот пресврт-триумф на „црвените ѓаволи“ во Торино против Јувентус во ЛШ, на „Инстаграм“ се пошегува со ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Победата од 5:0 на гостувањето кај Викторија Плзен, најверојатно на Сантијаго Солари ќе му донесе официјален договор за прв тренер на Реал Мадрид. Солари во ...
  сите 120 | | | веќе видена

  Сантијаго Солари го прифати предизвикот и одговорноста да седне на клупата на Реал Мадрид, односно на оваа функција да го наследи Хулен Лопетеги. Иако беше ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо ја објасни неговата реакција по синоќашната победа над Јувентус во Лигата на шампионите остварена во последните пет ...
  сите 49 | | | веќе видена