ЛШ

  во

  Легендарниот бразилски фудбалер Роналдо во својата кариера одигра многу фанастични натпревари во ЛШ, но за него еден натпревар е посебен. Роналдо веројатно е ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Ракометарот на РК Вардар, Вуко Борозан постигна ретко убави голови во поразот на Вардар во Барселона. ЕХФ без размислување го стави црногорецот во изборот за ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров го продолжи договорот со Нант до јуни 2021 година. Актуелниот договор на Лазаров истекуваше на ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Веќе подлго време се во тек гласините за „Златната топка“ и истите сигурно ќе ги има се до 3-ти декември кога ќе биде доделена. Медиумите во Франција неодамна ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров го продолжи договорот со Нант до јуни 2021 година. Актуелниот договор на Лазаров истекуваше на ...
  сите 37 | | | веќе видена