ЛШ

  во

  Аталанта, повторно предводена од нивниот фантастичен колумбиски напаѓач Дуван Запата стигна до 2:1 победа на гостувањето кај Наполи во последниот меч од 33. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Маурицио Сари е навистина посебен тренер. Неговиот стил на игра, „сари-бол“ како што го нарекуваат во Англија или „саризмо“ во Италија има многу поддржувачи, ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Два премиерлигашки преставника ќе бидат дел од овогодишените полуфинални натпревари во Лигата на шампионите, натпреварување кое сепак нема толку голема тежина ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Брентфорд – Лидс (18.15 часот) Лидс веќе не е во ситуација да размислува за поинаков исход освен победа. Брентфорд нема шанси да се пласира во баражот за ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Ако Манчестер Јунјтед не обзбеди пласман во Лигата на шампионите следната сезона, на играчите ќе им бидат намалени платите за 25 проценти. Ове е казнената ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Откако Пари Сен Жермен се круниса за старо-нов шампион на Франција, бразилскиот репрезентативец Дани Алвеш се запиша во историјата како најтрофејниот фудбалер ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед вчера доживеа уште една катастрофа со поразот во гости против Евертон со 4:0. Црвените ѓаволи одлично играа по доаѓањето на Солскјер на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Гонсало Гуедеш постигна два гола за Валенсија да стигне до важна 2:1 победа на гостувањето кај Реал Бетис, за „лос че“ да остане во борба за пласман во Лигата ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Најубавата фудбалска приказна во шпанската Примера дивисион доаѓа од Мадрид. Кога ќе се спомене главниот град на Шпанија, веднаш прва асоцијација се Реал и ...
  сите 9 | | | веќе видена