ЛШ

  во

  Парма во финишот од мечот се избори за реми против Милан, Бруно Алвеш мајсторски погоди од слободен удар и донесе 1-1 во 87. минута од натпреварот.На ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Манчестер сити – Тотенхем (13.30 часот) Манчестер сити ќе има експресна шанса за реванш, откако двете екипи одиграа луд реванш меч во Лигата на шампионите, а ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Кога минатото лето Португалецот Кристијано Роналдо ја засили „Старата дама“, многумина помислија дека титулата во Лигата на шампионите сама ќе дојде. Сепак ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Фудбалските клубови од Англија доминираат сезонава во европските купови со четири тима меѓу полуфиналистите во Лигата на шампионите (ЛШ) и во Лига Европа (ЛЕ). ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Победниците на фудбалската Лига на шампионите (ЛШ) и во Лига Европа (ЛЕ) обезбедуваат место во групната фаза од ЛШ за идната сезона. Една земја може да има ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Англиската Премиер лига ќе биде најнеизвесна од сите Топ 5 лиги во Европа. Според моменталниот пласман, не се знае кој ќе биде шампионот, но и кој ќе стигне до ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Двајца од лидерите на Манчестер Јунајтед, Давид де Хеа и Пол Погба, најдоа начин да ги задржат своите плати на сегашното ниво без тие да бидат намалени. Според ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Ова ќе биде втор меѓусебен дуел помеѓу овие две екипи за само неколку дена, по натпреварот од ¼ финалето во Лигата на Шампиони. По жрепката за ЛШ, сите го имаа ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед во 2013 година го купи Вилфред Заха како голем англиски талент, но за жал, крилниот напаѓач не доби вистинска шанса на „Олд Трафорд“, па ...
  сите 5 | | | веќе видена