ЛШ

  во

  Вардар вечерва против Киелце ќе го одигра мечот на неделата во ракометната Лига на шампионите. Тренерот на „црвено-црните“ Стевче Алушовски вели дека ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Вечерва Вардар во рамките од Лигата на шампионите ќе гостува кај Кјелце. Минатата недела Кјелце победи во Скопје со 33:29, меѓутоа на теренот избраниците на ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Екипите на Севилја, Челзи, Барселона и Јувентус синоќа си обезбедија место меѓу најдобрите 16 екипи во Лигата на шампионите. Барселона досега е единствена со ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Антоан Гризман после гостувањето во емисијата „Универзо Валдано“ стана главна спортска тема во Шпанија. После тоа гостување, заврши на клупата на Барселона во ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Севиља и Челзи претходно веќе обезбедија пласман во осминафиналето на ЛШ, а вечерва им се приклучиja Јувентус и Барселона. „Каталонците“ настапија со многу ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Барселона и без Лионел Меси во составот, ја забележа четвртата победа во четири кола во Лигата на шампионите, овојпат со 3:0 кај Динамо Киев за да се пласира ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо синоќа постигна нов погодок во дресот на Јувентус. Јувентус го победи Фeренцфарош со 2:1, а Португалецот успеа да ја затресе мрежата и да ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Екипата на Јувентус далеку потешко од очекувањата го совлада унгарскиот Ференцварош и тоа со гол во судиското продолжение. Јунак на „старата дама“ е Алваро ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Барселона и без Лионел Меси во составот, ја забележа четвртата победа во четири кола во Лигата на шампионите, овојпат со 3:0 кај Динамо Киев за да се пласира ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Вечерва имавме прилично возбудлива вечер во Лигата на шампионие во која видовме голем број голови. Најмалку имаше на натпреварот кој беше означен како дерби ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Бруно Фернандеш постигна два гола (од кои првиот спектакуларен) за Манчестер јунајтед да имаат 3:0 водство над Башакшехир по првото полувреме од четвртото коло ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Норвешката гол-машина, Ерлинг Халанд од Борусија Дортмунд, продолжува да ги поместува границите, и со голот во првото полувреме против Клуб Бриж, постави нов ...
  сите 64 | | | веќе видена