ЛШ

  во

  Интер доживеа непријатна елиминација во групната фаза во Лигата на шампиони, а тоа повторно го отвори „случајот Икарди“. Италијанските медуми пренесуваат дека ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Избран е тимот на последното 6. коло од групната фаза во Лигата на шампионите, а тој изгледа многу поразлично од оној што сме навикнале да го гледаме. Во него ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во пролетта 2017 Ајакс стигна до финалето на Лига Европа што беше најголем успех за славниот колектив во последните неколку години. Но потоа во клубот почна ...
  | | веќе видена

  УЕФА денес го објави тимот на колото за последното коло од групната фаза во Лигата на шампионите. Овој тим на УЕФА е посебен поради тоа што за разлика од ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Срежа што Реал Мадрид веќе го имаше обезбедено првото место во групата Г од Лигата на шампионите, но тимот кој ги освојуваше трите последни титули во ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Францускиот Лион го обезбеди последното 16. место во осминафиналето на Лигата на шампионите, откако во Украина успеа да обезбеди 1:1 реми против Шахтјор и така ...
  сите 119 | | | веќе видена