ЛШ

  во

  Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо ја објасни неговата реакција по синоќашната победа над Јувентус во Лигата на шампионите остварена во последните пет ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Тимот на Бенфика и на четврти меч во низа не успеа да дојде до победа со тоа што ако е нешто позитивно ја прекина серијата од три порази и одигра без победник ...
  сите 3 | | | веќе видена

  -„СТАРАТА ДАМА“ ПРЕРАНО ЗАПОЧНА ДА СЛАВИ, „ЦРВЕНИТЕ ЃАВОЛИ“ ГО ОСВОИЈА ТОРИНО- На тој начин е прекината серијата од три победи по ред на италијанскиот шампион ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Италијанскиот првак Јувентус го претрпе првиот сезонски пораз и тоа од Манчестер Јунајтед во четвртата рунда на Лигата на шампионите. „Бјанконерите“ загубија ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо се радува на погодок во Лигата на шампионите во дресот на Јувентус, ЦР7 мајсторски со волеј го матираше Давид Де Хеа. Лига на Шампиони ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Екипата на Барселона не успеа да го освои целиот плен на вчерашното гостување кај Интер (1-1), но без разлика на се клубот од „Камп Ноу“ го потврди тикетот за ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Дербито на денешните 8 дуели од четвртото коло во Лигата на шампионите ќе се игра во Торино, а Кристијано Роналдо ќе командува со офанзивата на Јувентус, ...
  сите 30 | | | веќе видена

  „Футбол ликс“ минатата недела излезе со шокантни документи кои откриваат дека фудбалските великани навистина договораат формат на една нова лига која би се ...
  сите 36 | | | веќе видена