ЛШ

  во

  Аргентина успеа да слави над Бразил со 1-0 во новата битка на јужноамерикански ривали на која домаќин беше Саудиска Арабија. Стрелец на победничкиот гол беше ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Вардар попладнево му гостува на Кјелце во рамките на 8.коло од Лигата на шампионите. Пред една недела овие две екипи одиграа без победник 28:28 во салата „Јане ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Англиските медиуми пишуваат дека најновата одлука на Судот за спортска арбитража во Лозана ја одбил жалбата на англискиот шампион Манчестер сити и сега тие се ...
  сите 20 | | | веќе видена

  На фудбалскиот клуб Црвена Звезда сезонава значајно и паднала посетата на натпреварите во Лигата на шампионите во споредба со минатата сезона. Минатата сезона ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Главната цел на Јувентус оваа сезона е да ја освои Лигата на шампиони, а доколку тоа не се случи, Маурицио Сари ќе добие отказ, тврди „Еуроспорт“. Познатиот ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Иван Ракитиќ до оваа сезона беше незаменлив во првата постава на Барселона, но во актуелнава кампања ситуацијата е драстично промената и едноставно е во втор ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Пред еден месец, Манчестер Сити го совлада Шахтјор со 3:0 во првото коло од групната фаза во Лигата на шампионите. Граѓаните ја започнаа својата сезона ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Актуелниот шампион во ЛШ Вардар замина за Полска каде в сабота го очекува дуел против Кјелце. Како што информираат од таборот на „црвен-црните“ единствено ...
  сите 77 | | | веќе видена