ЛШ

  во

  Садио Мане со два гола на Алианц Арена го однесе Ливерпул во четвртфиналето од Лигата на шампионите, за првиот гол на Сенегалецот долго ќе се зборува. Лига на ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Англичаните ќе имаат четири од осумте екипи во четвртфиналето од Лигата на шампионите, после долго време имаат доминација над шпанските екипи. Лига на Шампиони ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Ливерпул со 3-1 го победи Баерн Минхен на негов терен со што стана четвртиот тим од Англија кој ќе игра во четвртфиналето оваа година, честа на Шпанците ќе ја ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Ливерпул победи категорично со 3:1 против Баерн Минхен во реванш-дуеот од осминафиналето во Лигата на шампионите. За разлика од досадното реми во првиот ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Германија по цели 13 години нема да има претставник меѓу осумте најдобри екипи во Лигата на шампионите. По вечерашната елиминација на Баерн Минхен, германските ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Ливерпул стигна до импресивна 3:1 победа на гостувањето на „Алијанц арената“ за да ги елиминира Баерн Минхен и заедно со Барселона, која со 5:1 го победи Лион, ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Ливерпул стигна до импресивна 3:1 победа на гостувањето на „Алијанц арената“ за да ги елиминира Баерн Минхен и заедно со Барселона, која со 5:1 го победи Лион, ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Ливерпул со 3-1 го победи Баерн Минхен на негов терен со што стана четвртиот тим од Англија кој ќе игра во четвртфиналето оваа година, честа на Шпанците ќе ја ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Ливерпул со убедливи 3-1 славеше на гостувањето кај Баерн Минхен во реваншот во осминафиналето од ЛШ, и на тој начин му нанесе елиминација на германскиот тим ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Англискиот тим Ливерпул фудбалски го понижи Баерн Минхен на „Алијанц арена“ со 1-3 и заедно со Барселона се пласира во четвртфиналето на Лигата на шампионите. ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Легендата на Милан, а сега украински селектор, Андриј Шевченко вели дека „најпрекрасната“ победа во неговата кариера била таа со Милан на пенали над Јувентус ...
  сите 13 | | | веќе видена