ЛШ

  во

  Ракометарите на Вардар го пречекуваат унгарски Веспрем в сабота од 17.30 часот во преполниот СЦ „Јане Сандански”, во „мечот на неделата” во 12. коло од ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Голема дискусија во фудбалската јавност предизвика вчерашниот поништен погодок на Ајакс против Реал Мадрид. Погодокот на Николас Таљафико не го крена само ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Играчите на Ајакс можат да бидат презадоволни од тоа како му парираа на европскиот шампион Реал Мадрид, особено ако се знае дека на моменти беа крајно ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Вчера Борусија Дортмунд буквално се распадна во второто полувреме и прими три погодоци и скоро веќе да немаат шанси за пласман во четвртфиналето, иако никако ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Вечерва Реал Мадрид го победи Ајакс на гостувањето во Амстердам со 1:2. „Кралевите“ ја оправдаа фаворитската улога на оваа средба, меѓутоа воопшто не им одеше ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Видео технологијата вечерва го имаше своето деби во Лигата на шампиони, судијата Скомина со помош на ВАР поништи гол на Ајакс во првото полувреме за водство ...
  сите 16 | | | веќе видена

  ВАР за прв пат беше употребен на мечевите од Лигата на шампионите, судијата Скомина со помош на видео технологија му поништи гол на Ајакс за водство против ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Пресметката на двата повеќекратни европски шампиони, Ајакс и Реал Мадрид на „Јохан Кројф арената“ нема да се памети многу по резултатот (1:2 за Реал), колку по ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Пресметката на двата повеќекратни европски шампиони, Ајакс и Реал Мадрид на „Јохан Кројф арената“ нема да се памети многу по резултатот (1:2 за Реал), колку по ...
  сите 19 | | | веќе видена