ЛШ

  во

  Ривалството меѓу Ливерпул и Евертон е познато на сите љубители на англискиот фудбал, но тоа не значи дека човечноста не треба да е на првото место. Ова ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Вечерва ќе се комплетира првата рунда натпревари од четвртото коло во групите од Лигата на шампионите, првите две средби стартуваат за помалку од еден час, а ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Вечерва, врие во Белград, илјадници луѓе се движат кон стадионот „Рајко Митиќ“, поранешна „Маракана“, во живо да ги проследат светските ѕвезди од калибарот на ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Врие вечерва во Белград, илјадници луѓе се движат кон стадионот „Рајко Митиќ“, поранешна „Маракана“ во живо да ги проследат светските ѕвезди од калибарот на ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Един Џеко е еден од ретките играчи кои успеаја да се покажат на највисока сцена во дури три од петте најсилни лиги во светот, бидејќи пред актуелната успешна ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Црвена Звезда денеска во Белград од 18:55 часот ќе ја пречекаат екипата на Ливерпул во рамките од четвртото коло во Лигата на шампионите, во меч ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Причина - јубилеј кој Звезда и Ливерпул ќе го прослат со наредниот натпревар на „Маракана". Имено, ова ќе биде 300. настап за „црвено-белите" под капата на ...
  сите 34 | | | веќе видена