ЛШ

  во

  Ајакс експресно се опорави од шокантниот пораз од Тотенхем во полуфиналето од ЛШ, па како утеха направи џиновски чекор кон титулата во холандското првенство, ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Милан ја победи Фиорентина и така остана во игра за четвртото место на две кола пред крајот на првенството и ако успеат „росонерите“ да обезбедат место во ЛШ ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Ливерпул денеска од 16 часот во последното сезонско коло на Премиерлигата го дочекува Вулверхемптон и ќе се надева дека Брајтон ќе направи сензација и ќе му ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Ливерпул денеска од 16 часот во последното сезонско коло на Премиерлигата го дочекува Вулверхемптон и ќе се надева дека Брајтон ќе направи сензација и ќе му ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Не стивнуваат реакциите по сензационалната елиминација на Барселона од Лигата на шампионите, овој пат своето мислење го кажа легендарниот француски дефанзивец ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри откри дека наредната недела ќе има средба со претседателот на клубот, Андреа Ањели, на која двајцата ќе дискутираат ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, беше замолен да го прокоментира натпреварот на Барселона против Ливерпул во Лигата на шампионите. – Елиминацијата на ...
  сите 33 | | | веќе видена