ЛШ

  во

  Ракометарите на Вардар ја прекинаа серијата од два порази во СЕХА лигата и славеа над Нексе со 31-26 во средбата од 8. коло во регионалното натпреварување. ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Небото се отвори, чудо се случи на "Маракана"! Играчите на Ѕвезда го поразија Ливерпул вице-шампион на Европа, со двојниот погодок на стрелецот Милан Павков - ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Един Џеко е еден од ретките играчи кои успеаја да се покажат на највисока сцена во дури три од петте најсилни лиги во светот, бидејќи пред актуелната успешна ...
  сите 4 | | | веќе видена

  " alt=Врие вечерва во Белград, илјадници луѓе се движат кон стадионот „Рајко Митиќ“, поранешна „Маракана“ во живо да ги проследат светските ѕвезди од калибарот ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Црвена звезда забележа историска победа од 2-0 против Ливерпул, пред преполниот стадион „Рајко Митиќ“ во Белград. Во рамките од 4. коло во групната фаза во ЛШ, ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Првите два меча од Лигата на шампионите оваа недела донесоа навистина изненадувачки резултати – Црвена звезда благодарение на Милан Павков го победи Ливерпул ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Ривалството меѓу Ливерпул и Евертон е познато на сите љубители на англискиот фудбал, но тоа не значи дека човечноста не треба да е на првото место. Ова ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Вечерва ќе се комплетира првата рунда натпревари од четвртото коло во групите од Лигата на шампионите, првите две средби стартуваат за помалку од еден час, а ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Вечерва, врие во Белград, илјадници луѓе се движат кон стадионот „Рајко Митиќ“, поранешна „Маракана“, во живо да ги проследат светските ѕвезди од калибарот на ...
  сите 42 | | | веќе видена