ЛШ

  во

  Кристијано Роналдо во 2018 година постигна 49 гола во 53 меча! Лионел Меси беше уште подобар и имаше 51 гол во 54 меча. Но, двете фудбалски суперѕвезди немаат ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Марија Ковачева „Спортмедиа" одлучи 2019 година да ја почне со една од најуспешните спортски дами во Македонија, Билјана Црвенкоска. Некогашната ракометарка и ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Данило Брестовац остава зад себе една година исполнета со интензивна работа. Младиот стратег имаше пеколно лето со младинската и кадетската репрезентација на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Малку кој очекуваше дека Реал Мадрид ќе може да ги одбрани европската и светската титула, но речиси сигурно никој не можеше да предвиди дека „кралевите“ ќе ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Женскиот ракометен клуб Вардар и годинава се обидуваше да дојде до толку посакуваната титула во ЛШ, но не успеа во намерата. Во изминатите две сезони ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во сеќавањата на љубителите на фудбалот од 2018 година, меѓу другите работи, веројатно ќе остане фотографијата на која младиот Французин Килијан Мбапе го теши ...
  сите 31 | | | веќе видена