Канада

  во

  Шефицата на Меѓународниот монетарен фонд, Кристин Лагард, рече дека централните банки ширум светот треба да размислат за издавање дигитална валута. Во говор во ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Шефицата на Меѓународниот монетарен фонд, Кристин Лагард, рече дека централните банки ширум светот треба да размислат за издавање дигитална валута.Во говор во ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Голем број на бегалци од разни краеви на светот, својот дом го пронашле во Канада. Тие биле приморани поради сиромаштијата или војната да го напуштат својот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Голем број на бегалци од разни краеви на светот, својот дом го пронашле во Канада. Тие биле приморани поради сиромаштијата или војната да го напуштат својот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Две мали деца, брат и сестра, кои неодамна избегале од Африка, за првпат видоа снег во Канада. Облечени во преголеми палта за нивна возраст, нивната радост ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Надлежните министерства утврдиле дека најмасовното загадување, покрај од индустриските капацитети и автомобилите, доаѓа од печките на дрва, со кои се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Пред точно 57 години во 1961 година е родена Надја Команечи, најдобрата гимнастичарка на сите времиња. Кога се кажува гимнастика - се мисли на Надја Команечи. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  АНКАРА, Турција - Аудио снимките од убиството на новинарот Џамал Кашоги се толку ужасни што еден официјален саудиски истражител кој работи на случајот дал ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Снимката прикажува низа статистики кои го прикажуваат бројот на пукањата во САД, како и бројот на загинати поради употребата на оружје. Светските медиуми со ...
  | | веќе видена

  Ирската воздухопловна управа ја испитува можната појава на неидентификуван летечки објект (НЛО) пријавен од пилотот на лет на „Бритиш еарвејвс“ на релацијата ...
  сите 8 | | | веќе видена