Канада

  во

  Владеење на правото, демократските принципи, човековите права и почитување на волјата на народот“ се вредностите според кои западните земји наводно се водат, ...
  | | веќе видена | слични

  Владеење на правото, демократските принципи, човековите права и почитување на волјата на народот“ се вредностите според кои западните земји наводно се водат, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Додека Европа и Британија со причина се плашат што ќе се случи по Брегзит, на другиот крај од светот се случува нешто сосема спротивно. Имено, во Њујорк е ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Една од главните соработнички и министерка во владата на канадскиот премиер Џастин Трудо, Џејн Филпот даде отставка од морални причини поради недоверба во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Група тинејџери и две возрасни лица се прогласени за херои бидејќи правовремено реагирале и го спасиле животот на 8-годишното дете кое паднало од жичарницата ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Еуромакс Ресоурцес (Еуромакс) викендов го презентираше проектот Иловица – Штука, како и рудниот потенцијал на државата, пред најголемите меѓународни ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Драмата се случувала во ски центарот на планината Гроус во Канада. малото момче висело на неколку метри над земјата закачено на жичарница. Еден возрасен човек ...
  сите 9 | | | веќе видена

  [photo] Еуромакс Ресоурцес (Еуромакс) викендов го презентираше проектот Иловица – Штука, како и рудниот потенцијал на државата, пред најголемите меѓународни ...
  сите 13 | | | веќе видена

  „Еуромакс ресоурсес“ (Еуромакс) викендов го презентираше проектот Иловица – Штука, како и рудниот потенцијал на државата, пред најголемите меѓународни ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Еуромакс Ресоурцес (Еуромакс) викендов го презентираше проектот Иловица – Штука, како и рудниот потенцијал на државата, пред најголемите меѓународни ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Кина денеска обвини уапсен државјанин на Канада, дипломатот Мајкл Ковриг за кражба на државни тајни кои претходно му ги предал уапсениот канадски бизнисмен ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Еуромакс Ресоурцес (Еуромакс) викендов го презентираше проектот Иловица – Штука, како и рудниот потенцијал на државата, пред најголемите меѓународни ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Еуромакс Ресоурцес (Еуромакс) викендов го презентираше проектот Иловица – Штука, како и рудниот потенцијал на државата, пред најголемите меѓународни ...
  сите 22 | | | веќе видена