Канада

  во

  Јулија Гергес ја продолжи успешната серија настапи на ВТА турнирот во Окленд, Нов Зеланд и ја освои втората титула по ред на турнирот со победа против Бјанка ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Почна едномесечна кампања која поттикнува жени да не си депилираат делови од телото. Цел на кампањата под наслов Januhairy е жените да се поттикнат да ги ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Тимот на порталот Факултети.мк реализираше анкета на тема „Кога би можеле, дали би заминале од Македонија?“ на која добивме поразителни резултати. Дури 83,7 ...
  | | веќе видена

  Почна едномесечна кампања која поттикнува жени да не си депилираат делови од телото. Цел на кампањата под наслов Januhairy е жените да се поттикнат да ги ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во интервјуто за Балканс пост, д-р Олси Јазеџи, историчар кој е специјализиран за историјата на исламот, национализам и верска реформација во Југоисточна ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Канадската тинејџерка, Бјанка Андреску, го живее својот сон. Откако вчера, на турнирот во Окленд ја победи Каролин Вознијацки, која е трета на ВТА листата, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Тимот на порталот Факултети.мк реализираше анкета на тема „Кога би можеле, дали би заминале од Македонија?“ на која добивме поразителни резултати. Дури 83,7 ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Канадската Влада порача дека 13 нејзини државјани се уапсени во Кина откако Канада на барање на САД го уапси Менг Ваншу, лидерка на Хуавеј. Во меѓувреме, ...
  сите 10 | | | веќе видена