Канада

  во

  Американски претставник изјави пред Советот за човекови права на ОН дека Вашингтон го осудува убиството со предумисла на саудискиот новинар Џамал Кашоги, ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Американски претставник изјави пред Советот за човекови права на ОН дека Вашингтон го осудува убиството со предумисла на саудискиот новинар Џамал Кашогги, ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Тревор Тобин ја вложил целата заштеда од 100 илјади долари за да отвори една од првите легализирани продавници на канабис во Канада, минатиот месец, со големи ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Организации и здруженија од Македонија и дијаспората кои се против промена на името и Уставот на Република Македонија денеска во Скопје потпишаа меморандум за ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Канада ќе стане првата земја во светот што ќе печати предупредувачки пораки на секоја индивидуална цигара.Владата разгледува нова регулација што ќе ги натера ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Две авиони се судрија во воздух на небото над Отава, соопшти канадската полиција, според која помал авион се урнал во поле, додека поголемиот бил принуден да ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Организации и здруженија од Македонија и дијаспората кои се против промена на името и Уставот на Република Македонија денеска во Скопје потпишаа меморандум за ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Организации и здруженија од Македонија и дијаспората кои се против промена на името и Уставот на Република Македонија денеска во Скопје потпишаа меморандум за ...
  сите 33 | | | веќе видена