Канада

  во

  Серена Вилијамс за 71 минута игра избори пласман во третото коло на Австралија опен. Американката во второто коло ја победи Јуџини Бушар од Канада 6/2, 6/2. ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Играта Fortnite полека прераснува во своевиден феномен и според бројот на симнувања и според заработката. Имено, тоа е игра која е бесплатна за симнување, а ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Серена Вилијамс за 71 минута игра избори пласман во третото коло на Австралија опен. Американката во второто коло ја победи Јуџини Бушар од Канада 6/2, 6/2. ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Осумте мечеви во НБА лигата донесоа многу возбудувања и фантастични партии на најголемите ѕвезди кои едноставно брилјираа, па дури и испишаа нова историја. ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Maкедонскиот естраден уметник Влатко Миладиноски ги забавуваше нашинците за Стара Нова година – Василица, во Торонто, Канада.Салата каде беа собрани ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Кеи Нишикори ја преживеа „канонадата“ на Иво Карловиќ и во најдраматичниот меч во досегашниот тек на Гренд-слемот во Мелбурн, избори пласман во третото коло. ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Зад затворени врати, на претстојната средба помеѓу вселенскиот патријарх Вартоломеј, грчкиот премиер Алексис Ципрас и грчкиот архиепископ Јероним, македонското ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Феноменот на жени, кои се подготвени на сè само за да побегнат од Саудиска Арабија не е нов, а 18-годишната Рахаф Ал-Кунун, која во петокот доби азил во ...
  сите 39 | | | веќе видена