Канада

  во

  18-годишната девојка од Саудиска Арабија, која се забарикадира во хотелската соба на аеродромот во Бангкок, во обид да избега од семејството, доби азил во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Возачите во Алберта биле зачудени од неверојатна глетка на авто-патот, кога забележале караван од камиони кои влечат огромен товар. Дел од опремата наменета за ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Несреќата се случи во Отава , кога градскиот автобус се залета во автобуската станица. Градоначалникот на Отава , Џим Вотсон изјави дека двајца патници во ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Младата Саудијка Рахаф Мухамед ал Кунун, која побегнала на Тајланд во страв од семејството кое, како што тврди, сака да ја убие, добила азил во Австралија, ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Канадскиот Парламент објави планови со кои најави дека ќе прими повеќе од еден милиони постојани жители во следните три години. Поточно станува зброр за околу ...
  сите 9 | | | веќе видена

  На денешен ден - 11 јануари 11 јануари 2019 347.- Роден е византискиот (римски) цар Теодосиј Први, наречен Теодосиј Велики, кој владеел од 379 до 392 година, ...
  сите 7 | | | веќе видена