Канада

  во

  Млад Африканец кој пред две години се доселил во Канада, неодамна станал милионер откако двапати во рок од пет месеци на лотариски игри на среќа популарните ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Македонците од Канада даруваа над 145 илјади канадски долари за поддршка на кампањата за бојкот на референдумот на 30 септември. Загрижени за состојбите во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Младиот африкански мигрант Мелхиг Мелхиг кој во Канада од својата родна татковина се преселил пред две години, стана милионер откако имаше неверојатна среќа на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Беше една од најпопуларните тв серии во деведесеттите. „Тропска горештина“ ги одбележа кариерите на Роб Стјуарт, Керолин Дан и Иан Трејси, а се емитуваше од ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Беше една од најпопуларните тв серии во деведесеттите. „Тропска горештина“ ги одбележа кариерите на Роб Стјуарт, Керолин Дан и Иан Трејси, а се емитуваше од ...
  сите 7 | | | веќе видена

  24-годишниот пејач Џастин Бибер и 21-годишната манекенка Хејли Болдвин вчера наводно се венчале во Њујорк, изговарајќи го судбоносното "да" пред судот. Тие ...
  сите 33 | | | веќе видена

   Професорите во Финска имаат автономија и треба сами да смислат наставен план, а во Словачка треба да ги научат децата да ја сакаат природата, па така ...
  сите 4 | | | веќе видена