Канада

  во

  Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, во изјавата по денешните сесии на министерскиот состанок во НАТО изрази длабоко сочувство до семејствата и ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Американски сенатор порача дека САД ќе мора да интервенираат со својата армија во Венецуела доколку Русија се обиде во оваа јужноамериканска земја да ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Министерката Шеќеринска  ги пренесе и изразите на сочувство од учесниците на состанокот на Северноатлантскиот совет на Алијансата. „Од генералниот секретар на ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Дури до 60.000 случаи на депресија кај возрасните од Велика Британија би можеле да се избегнат ако се превенира тинејџерите да пробаат канабис, посочија ...
  сите 14 | | | веќе видена

  На денешн ден - 14 февруари 14 февруари 2019 869.- Во Рим умрел Константин, познат под името Кирил Солунски, еден од творците на првата словенска азбука. Тој ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На маргините на министерскиот состанок за одбрана на НАТО денеска министерската Шекеринска оствари меѓу другото средба со својот грчки колега, Евангелос ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Ким Фук, позната како “напалм девојчето” според познатата фотографија од Виетнамската војна, добила престижна награда во Германија за својот допринес за мир. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Со задоволство ја прифатив поканата за средба со уметникот, карикатурист и стрип-мајстор Златко Крстевски. Сакав да го видам творечкото катче на уметникот кој ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Светот се урнал околу 46-годишната Канаѓанка, која во Сирија станала "невеста на ИСИС", кога почнале да паѓаат бомби на Багуз, едно од пследните упоришта на ...
  сите 2 | | | веќе видена