Канада

  во

  До 2030 година Бугарија, Грција, Србија и Романија ќе аплицираат за домаќини за Светското првенство во фудбал, изјави премиерот Бојко Борисов на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Јасно е дека идниот Мундијал во 2022 ќе биде во Катар, а во 2026 ќе се одржува во три земји: Канада, САД и Мексико. За неколку години ќе се знае кој ќе биде ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Идејата Мундијалот да се игра во четири земји на Балканот (Грција, Србија, Романија, Бугарија) е одлична, но прашање е колку инфраструктурата дозволува такво ...
  сите 19 | | | веќе видена

  До 2030 година Бугарија, Грција, Србија и Романија ќе аплицираат за домаќини за Светското првенство во фудбал, изјави премиерот Бојко Борисов на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Во Монтреал, Канада, докторите ќе можат да препишуваат бесплатни посети на музеи за пациенти со различни здравствени проблеми од депресија и дијабетес до некои ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Денеска, 2 ноември, во скопскиот локал „Концепт 37“ со почеток во 20 часот ќе се случува промо забава на улична мода (street wear) брендот „Голока“ од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Дамијан беше паметно дете, омилен другар и успешен спортист. Потекнуваше од добра фамилија и се чинеше дека неговата судбина не предвидуваше дека тој ќе стане ...
  | | веќе видена

  Денес (02.11.ПЕТОК) во скопскиот локал „Концепт 37“ со почеток во 20:00 часот ќе се случува промо забава на “street wear’’ брендот „Голока“ од Бугарија, кои за ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Македонија е меѓу 16-те држави од вкупно 197 потписнички на Парискиот договор за климата, кои во целост ги исполниле обврските. Ова го покажала студијата на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Истражувањето на антиматеријата е најверојатно едно од поинтересните истражувања за кои може да се прочита. Тоа посебно е така затоа што науката на овој план е ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Македонија е меѓу 16-те држави од вкупно 197 потписнички на Парискиот договор за климата, кои во целост ги исполниле обврските од тој договор, покажуваат ...
  сите 2 | | | веќе видена