Канада

  во

  Глечерите на Земјата се топат поради глобалното затоплување многу побрзо од тоа што мислеле научниците, се наведува во најновото истражување. Глечерите секоја ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Од 16. 04. до 28. 04. 2019 год. македонскиот сликар и магистер по сликарство Михаил Корубин ќе го има своето прво самостојно претставување во „MC“ галеријата ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Во САД околу 600 милиони птици умираат секоја година поради тоа што се залетале кон облакодер, јави „Си-ен-ен“.Според истражувањето на Лабораторијата за ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Глечерите на Земјата се топат поради глобалното затоплување многу побрзо од тоа што научниците сметале претходно, се наведува во најановата студија направена ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Мајката на тригодишно момче кое загинало откако со автомобил заедно влетале во река во Канада, во моментот на несреќата била под влијание на алкохол и опијати. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Глечерите на Земјата се топат поради глобалното затоплување многу побрзо од тоа што научниците сметале претходно, се наведува во најановата студија направена ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Во САД околу 600 милиони птици умираат секоја година поради тоа што се залетале кон облакодер, јави „Си-ен-ен“. Според истражувањето на Лабораторијата за ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Извидувачките и јуришни бродови на руската Црноморска флота, како и нејзините крајбрежни ракетни системи се во зголемена готовност поради НАТО вежбата во Црно ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Тинејџерите се можеби во право кога нивните проблеми поврзани со друштвото и пријателите ги сфаќаат како прашања на живот и смрт. Не е лесно да се биде отфрлен ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Со жалење можеме да констатираме дека нема ниту еден единствен збор, ниту еден коментар, ниту еден одговор од страна на Зоран Заев, Стево Пендаровски и Мила ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Извидувачките и јуришни бродови на руската Црноморска флота, како и нејзините крајбрежни ракетни системи се во зголемена готовност поради НАТО вежбата во Црно ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Жителите на градот Кантон во Америка пријавиле дека се чувствуваат чудно, поради необјасниво зуење. Чудни звуци и натаму ги вознемируваат граѓаните, а за ...
  | | веќе видена

  Извидувачките и јуришни бродови на руската Црноморска флота, како и нејзините крајбрежни ракетни системи се во зголемена готовност поради НАТО вежбата во Црно ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Со жалење можеме да констатираме дека нема ниту еден единствен збор, ниту еден коментар, ниту еден одговор од страна на Зоран Заев, Стево Пендаровски и Мила ...
  сите 6 | | | веќе видена