Канада

  во

  Претседателот на македонското Собрание, Талат Џафери, продолжува со започнатата турнеја во земјите каде што се одвива ратификацијата на Протоколот за нашето ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Тимот на Л.А. Лејкерс го надигра како гостин Чикаго Булс со 123:107 во средба од регуларната сезона на НБА. Домаќините го почнаа одлично дуелот и поведоа со ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Тимот на Л.А. Лејкерс го надигра како гостин Чикаго Булс со 123:107 во средба од регуларната сезона на НБА. Домаќините го почнаа одлично дуелот и поведоа со ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Тимот на Л.А. Лејкерс го надигра како гостин Чикаго Булс со 123:107 во средба од регуларната сезона на НБА. Домаќините го почнаа одлично дуелот и поведоа со ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Многу земји ги сопреа сите летови на „боинг 737 макс“ поради безбедносни причини и поради тоа што причините за последната несреќа со ваков авион уште не се ...
  сите 179 | | | веќе видена

  Тимот на Л.А. Лејкерс го надигра како гостин Чикаго Булс со 123:107 во средба од регуларната сезона на НБА. Домаќините го почнаа одлично дуелот и поведоа со ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Тимот на Л.А. Лејкерс го надигра како гостин Чикаго Булс со 123:107 во средба од регуларната сезона на НБА. Домаќините го почнаа одлично дуелот и поведоа со ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Тимот на Л.А. Лејкерс го надигра како гостин Чикаго Булс со 123:107 во средба од регуларната сезона на НБА. Домаќините го почнаа одлично дуелот и поведоа со ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Бројот на луѓето што умираат како резултат на загадувањето на воздухот може да го надмине бројот на смртни случаи предизвикани од пушењето, покажува најново ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Во боингот во Етиопија загинале три генерации од канадско семејство. Меѓу 18-те Канаѓани, било и шестчленото семејство Диксит-Ваидја, пишува „Гардијан“. Три ...
  сите 192 | | | веќе видена

  Меѓу загинатите има 32 од Кенија , 18 од Канада , деветмина се од Етиопија , исто толку од Британија и по осуммина од Италија, Кина и САД , како и седуммина од ...
  сите 196 | | | веќе видена

  Во неделата во Етиопија се урна авион „боинг 737“ на компанијата „Етиопијан ерлајнс“ на лет кон главниот град на Кенија, Најроби. Во несреќата загинаа сите 157 ...
  сите 199 | | | веќе видена