Канада

  во

  Баерн го „здроби“ Ајнтрахт со 5:1 во меч од Бундес лигата, но победата остави горчина во устата поради тешката повреда на младиот централен бек Алфонсо Дејвис. ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Најновото истражување кое што го спровеле јапонските научници покажува дека коронавирусот може да опстане на човечка кожа и до девет часа, пренесува канадски ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Пандемијата од новиот коронавирус уби најмалку 1.145.847 лица ширум светото откако канцеларијата на СЗО во Кина го пријави почетокот на болеста на крајот на ...
  сите 940 | | | веќе видена

  Премиерот на Косово, Авдулах Хоти, кој денеска е во официјална посета на Скопје, ќе се сретне со македонскиот премиер Зоран Заев и ќе го потпише договорот за ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Министрите за одбрана од земјите-членки на НАТО денеска попладне почнаа дводневна видеоконференција, на која повторно ќе дискутираат за зајакнување на ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Министрите за одбрана од земјите-членки на НАТО денеска попладне почнаа дводневна видеоконференција, на која повторно ќе дискутираат за зајакнување на ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Јапонски научници објаснуваат која е течноста која за 15 минути го убива коронавирусот. Станува збор за 80 процентниот етанол кој може да го убие вирусот во ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Министрите за одбрана од земјите-членки на НАТО денеска попладне почнаа дводневна видеоконференција, на која повторно ќе дискутираат за зајакнување на ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Министрите за одбрана од земјите-членки на НАТО денеска попладне почнаа дводневна видеоконференција, на која повторно ќе дискутираат за зајакнување на ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Најновата студија спроведена од страна на јапонски научници покажува дека корона вирусот може да опстане на човековата кожа и до девет часа, пренесува канадски ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Шпионажата во Австралија е на повисоко ниво отколку во Студената војна. Ова го објави шефот на разузнавачката служба на земјата во говорот во кој предупреди ...
  сите 13 | | | веќе видена