Канада

  во

  Ова е приказна која покажува дека за љубов не се потребни пари, туку само креативност, искрени чувства, но и слободно време. Постои изрека која вели дека ...
  сите 17 | | | веќе видена

  „Како Вардар“, „Љуби ме и главата горе“, „Од љубов не се бега“, познати ви се, нели, овие наслови, испеани шансони, евергрини. Тоа се само најпознатите, од кои ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Научниците во Северна Америка открија дека бројот на птици во САД и Канада се намалил за 29 отсто од 1970 година. Тие истакнуваат дека таму денес има 2,9 ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Клиперс го добија градското дерби против Лејкерс на стартот од новата сезона во НБА лигата со конечни 112:102. Кавај Ленард и неговите соиграчи го спречија ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Во неделата, во близина на реката Потомак во главниот град на САД, Вашингтон, две девојчиња бришеа прашина од плакар во близина на прометна улица. Плакарот е ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Германската министерка за одбрана Анегриет Крамп-Каренбауер смета дека европските земји треба да испратат борбени сили во меѓународната безбедносна зона на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Германската министерка за одбрана Анегриет Крамп-Каренбауер смета дека европските земји треба да испратат борбени сили во меѓународната безбедносна зона на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Тргнува новата НБА сезона. 74-то издание на најсилната кошаркарска конкуренција во светот почнува ноќеска. Веројатно ова ќе биде најнеизвесната сезона во ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Вечерва во два часот после полноќ стартува новата 74-та сезона во НБА лигата. Сезоната ќе ја отвори шампионот Торонто „Рапторс“ против тимот на Њу Орлеанс ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Некогашната водителка на канадската телевизија E talk, Софи Грегоар Трудо, денес е првата дама на Канада. Иако семејството на својот избраник го познавала ...
  сите 12 | | | веќе видена