Канада

  во

  Ако 2018-та година ја одбележаа низа политички настани и храбри потези на Владата на Република Македонија во насока на забрзана евро-атланска интеграција, ...
  | | веќе видена

  Во првиот натпревар за 2019 година, лидерот на Западната конференција во НБА лигата, екипата на Денвер забележа триумф на домашен терен над Њујорк од 115-108, ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Бесплатното онлајн гласање во кое публиката од регионот се определува за своите омилени музички ѕвезди штотуку почна (на 29 декември), а повеќе од 300 000 ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп во видео порака објавен ана Твитер им ја честиташе на граѓаните Новата година, со малку необични зборови. HAPPY NEW ...
  сите 41 | | | веќе видена